SİCİL SORGULAMA

Sicil No veya Ad Soyad Giriniz

T.C. Kimlik No veya Doğum Tarihi


Sicil No girişlerini başında sıfır olacak şekilde 7 hane olarak yapınız.
Tarih girişlerini gün.ay.yıl (örn; 01.01.2001) şeklinde yapınız.




ÖZGEÇMİŞ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                MASTER RECEP BAŞKAN

https://www.youtube.com/channel/UCs99PRM8ctpu_8FniOwUrcg?view_as=subscriber

https://www.wtir.org/login.jsp

https://www.tkdreferee.com/

1975  İzmir doğumluyum. 1987 yılında Kung Fu ile başladıgım spor hayatıma  1988 yılında Shotokan karate do ve 1990 yılında Gençlik ve spor il müdürlüğü  Antrenörü Enver GÜLER nezaretinde TAEKWONDO'ya başladım.

TÜRKİYE TAEKWONDO FED  WT KUKİWON TAEKWONDO AKADEMİ
14.12.1994 İZMİR      1.DAN 20.06.2004 KUKKİWON 1.DAN
13.12.1998 ANKARA 2.DAN 05.08.2005 KUKKİWON 2.DAN
16.12.2000 ANKARA 3.DAN 05.11.2007 KUKKİWON 3.DAN
07.07.2005 ANKARA 4.DAN 20.11.2010 KUKKİWON 4.DAN
09.08.2010 ANKARA 5.DAN 14.02.2015 KUKKİWON 5.DAN
20.12.2015 İZMİR      6.DAN 14.08.2020 KUKKİWON 6.DAN
07.07.2024 ANKARA 7.DAN 01.09.2026 

1995 yılında kasım ayında askerlik nedeniyle Samsun ve  K.K.T.C askerlik görevini 1997 yılının mayıs

ayına kadar tamamladım.

1999 yılında İzmir Büyükşehir Belediyesi İzfaş Müdürlüğünde sporcu, Milli Hakem,Antrenör Yıldız SOLAK 

sayesinde işe başlamış. Daha sonra da Eşrefpaşa Belediye Hastanesi göreve başladım.

2000 yılında ilk Antrenörlük kursuna Ankara Spor Eğitim Daire Başkanlığı tarafından Taekwondo Federasyonun

açmış olduğu kursa devam ettım.

  1. 14 mart 2003 1.Kademe Antrenörlük (Ankara)
  2. 20 Aralık 2005 2.Kademe antrenörlük kursu (Konya)
  3. 05 Kasım 2010 3.Kademe Antrenörlük kursu (Konya)

Spor salonu olarak ilk Eski Foça da Ömer Faruk İŞÇİ tarafından OKYANUS Spor Kulübü olarak başladım.

Eylül 2004 yılında İzmir Takımı ile Almanya Nürünberg Adidas Cup turnuvasına sporcu olarak katıldım.

2005 yılında İzmir Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Evka 4 Bornova Spor Kompleksine spor okulu

Antrenörü olarak başladım.

2005 Yılında İzmir de yapılan Üniversite Olimpiyat Oyunlarında Taekwondo bransinda görev yaptım

2009 Yılının başlarında Foça Belediye Başkanı Gökhan DEMİRAĞ tarafından Foça Belediyesi Spor Kulübünün

başına geçerek  takımı kurdum.

2014 30 Haziran izmir büyükşehir belediye spor kulübünden ayrıldım.

Çalışmalarımıza degerli dostum ve  arkadaşım Mustafa KOÇOĞLU nun yanında KOÇOĞLU spor kulübü 

2014 15 temmuz  itibaren hız kesmeden devam etmekteyim.

2017 14 Agustos  Tarihinde değerli hocamız ENVER GÜLER Hakkın rahmetine kavuştur.Allah rahmet eylesin mekanı

cennet olsun. Hayatımız boyunca unutmayacağız unutturmayacağız.

İzmir içinde ve İzmir dışında pek çok Poomsae ve Kyorugi müsabakalara katılmış bulunuyorum.

30/31 Agustos 2019 Tarihlerinde eskişehir Tepebaşı Belediye spor klb Antrenör DİLEK KARAKAYULU 

gözeteminde poomsae semineri verdim.

12/08//2022 Tarihinden itibaren Türkiye Taekwondo Fererasyonu tarafından İzmir Taekwondo İl Temsilciği görevine atandım.

06/07/2022 Tarihlerinde Türkiye Taekwondo Federasyonu tarafın dan Spor kulüblerin Yeterlilik Belgesi

Komisyon kurul üyesi görevine atandım.

GÖREV YAPTIĞIM TÜRKİYE TAEKWONDO POOMSAE ŞAMPİYONALARI 

MİLLİ TAKIM SEÇMELERİ

  1. 23 / 27 NİSAN 2009   AMASYA  POOMSAE TÜRKİYE ŞAMP ULUSAL HAKEM
  2. 16 / 20 NİSAN 2010  KARAMAN POOMSAE TÜRKİYE ŞAMP
  3. 03 / 06 MART 2011   İZMİR POOMSAE TÜRKİYE ŞAMP
  4. 08 / 11 KASIM 2012  AMASYA POOMSAE TÜRKİYE ŞAMP  ULUSLARARASI HAKEM
  5. 27 / 31 MART 2013  SİNOP POOMSAE TÜRKİYE ŞAMP  
  6. 20 / 23 AGUSTOS 2014 BALIKESİR POOMSAE TÜRKİYE ŞAMP 
  7. 15 / 19 NİSAN 2015  KONYA POOMSAE TÜRKİYE ŞAMP
  8. 13 / 17 TEMMUZ 2016 HATAY POOMSAE TÜRKİYE ŞAMP
  9. 05 / 10 MART 2017   ANT/ALANYA  POOMSAE TÜRKİYE ŞAMP
  10. 05  / 09 EYLÜL 2018  ANKARA POOMSAE TÜRKİYE ŞAMP
  11. 13 / 17 MART 2019   ANKARA POOMSAE TÜRKİYE ŞAMP
  12. 25 / 29 OCAK 2020  ANKARA POOMSAE TÜRKİYE ŞAMP
  13. 11 Mart 2020   Ankara da yapılan Poomsae Milli Takım seçmesi
  14. 28 Ekim / 1 Kasım 2021 ANKARA POOMSAE TÜRKİYE ŞAMP
  15. 18 Nisan 2022 KONYA Üniversiteler milli takım seçmesi hakem
  16. 11 / 14 ARALIK 2022 ISPARTA POOMSAE TÜRKİYE ŞAMP
  17. 01 / 05 EKİM /2023 ERZURUM POOMSAE TÜRKİYE ŞAMP
  18. 27 NİSAN 2023 ZONGULDAK MEB TÜRKİYE POOMSAE ŞAMP
  19. 29/30/31 ŞUBAT 2024 ERZURUM ÜNİVERSİTE  TÜRKİYE ŞAMP
  20. 01/05 EYLÜL 2024 .......................................TÜRKİYE ŞAMP

Görev YaptığımTürkiye Açık Uluslararası (International TurkıshOpen) 

POOMSAE ŞAMPİYONALARI

  1. 27 Kasım 2014  Antalya 1.Turkısh Open Poomsae G1
  2. 12 Şubat 2015  Antalya 2.Turkısh Open Poomsae G1
  3. 14-15 Şubat 2016  Antalya  3.Turkısh Open Poomsae G1
  4. 10-11 Subat 2017  Antalya  4.Turkısh Open Poomsae G2
  5. 10-14 şubat 2018  Antalya  5.Turkısh Open Poomsae G1  
  6. 17 Şubat 2019  Antalya  6.Turkısh Open Poomsae 
  7. 6-7 Şubat 2020  İstanbul  7.Turkısh Open Poomsae  
  8. 16 Mart 2021  Antalya  8.Turkısh Open Poomsae
  9. 3-4 Şubat 2023  İstanbul  10.Turkısh Open Poomsae G1
  10. Şubat 2024  Antalya 11.Turkısh Open Poomsae
  11. 15 Şubat 2025  ..................12.Turkısh Open Poomsae

GÖREV YAPTIĞIM İŞİTME ENGELLİ ULUSAL VE ULUSLARARASI

POOMSAE ŞAMPİYONALARI

  1. 18-19 Temmuz 2016  Türkiye SAMSUN DÜNYA oyunları DEAF WORLD GAME 
  2. 27-28 Temmuz 2017  Türkiye SAMSUN OLİMPİYAT oyunları DEAF OLİMPIC GAME 
  3. 25-26 Subat 2017 AMASYA İŞİTME ENGELLİLER TÜRKİYE ŞAMP
  4. 28-29 Temmuz 2018 ISPARTA İŞİTME ENGELLİLER TÜRKİYE ŞAMP
  5. 11-12 Kasım 2019  Türkiye ANTALYA AVRUPA Oyunları DEAF EUROPE GAME 
  6. 05-06 Eylül 2020  ESKİŞEHİR İŞİTME ENGELLİLER TÜRKİYE ŞAMP
  7. 06 Haziran 2021  ANKARA   İŞİTME ENGELLİLER TÜRKİYE ŞAMP
  8. 13 Ocak 2022   GAZİANTEP  İŞİTME ENGELLİLER TÜRKİYE ŞAMP
  9. 12 Ocak 2024    ANKARA  İŞİTME ENGELLİLER TÜRKİYE ŞAMP

GÖREV YAPTIĞIM  İZMİR İL TAEKWONDO POOMSAE ŞAMPİYONALARI

  1. 12-13 Mayıs 2018  İzmir Poomsae İl şamp 
  2. 2-3 Kasım 2019   İzmir  Poomsae İl şamp 
  3. 22-23 Ağustos 2020  İzmir  Poomsae İl şamp 
  4. 21-22 Agustos 2021  İzmir  Poomsae 1.İller Arası şamp 

GÖREV YAPTIĞIM ULUSLARARASI POOMSAE ŞAMPİYONALARI

  1. 24 Kasım 2013 Sırbistan BELGRAD 6.Serbia Poomsae Kwon Open A klas
  2. 14-15 Haziran 2014 Avusturya Viyana POOMSAE OPEN ETU A klas
  3. 9-10 Mayıs 2015 Almanya  Berlin 13.BERLİN OPEN POOMSAE 
  4. 7-8 Mayıs 2016 Almanya  Berlin 14. BERLİN OPEN POOMSAE A klas
  5. 17-18 Haziran 2017 Avusturya  Viyana POOMSAE OPEN G1
  6. 10-11-12 Kasım 2017 Türkiye Edirne 19.Balkan şamp
  7. 24-25 şubat 2018 Almanya  Hamburg GERMAN OPEN POOMSAE 
  8. 5/6 Mayıs 2018 Almanya 16.Berlin Open poomsae / kyorugi  A klas
  9. 2-3 Haziran 2018 Avusturya Viyana Austrian Poomsae G1 
  10. 9-10 Şubat 2019 Almanya Hamburg GERMAN OPEN G1 Poomsae 
  11. 24-26 Mayıs 2019 Almanya Stutgard Nagold schawarzward OpenPoomsae 
  12. 22-23 haziran 2019 Avusturya Viyana Avustrian Poomsae Open G1
  13. 19-20 Ekim 2019 Hırvatistan Zagrep CROATİA OPEN G1 POOMSAE 
  14. 8 Şubat 2020 Avusturya Viyana  AUSTRİAN OPEN POOMSAE G1
  15. 14 Şubat 2020 WT Poomsae Referee 2.class 
  16. 15-16 Şubat 2020 Almanya Hamburg GERMAN OPEN POOMSAE G1
  17. 3 Eylül 2022 İsveç Stokhlom OPEN poomsae G2 
  18. 25-26 Şubat 2023 Almanya Hamburg GERMAN OPEN POOMSAE   
  19. 25-26 Mayıs 2024 İngiltere London OPEN POOMSAE A klas
  20. 29-30 Haziran 2024 Avusturya Viyana POOMSAE OPEN G1

GÖREV YAPTIĞIM AVRUPA ŞAMP  ve  AVRUPA BAŞKANLIK KUPASI

  1. 26-28 haziran 2015 Sırbistanın Belgrad 12.Taekwondo AVRUPA Poomsae  şamp
  2. 7-8 mayıs 2017 Yunanistan Rodos  13.ETU Avrupa Taekwondo Poomsae şamp
  3. 8-9 aralık 2018 İspanya Madrid 1.Kulüpler Avrupa Poomsae Şamp G1
  4. 2-3-4 Nisan 2019 TÜRKİYE Antalya 14. Avrupa Poomsae şamp G2
  5. 7-8 Aralık 2019 Almanya Sindelfingen Minikler Avrupa Taekwondo şamp Bestreferee
  6. 2-3 Şubat 2019 Almanya Singelfingen 4.Başkanlık Kupasında Poomsae G2 
  7. 18-19 Şubat 2020 İsveç Stokhlom Avrupa 5.Başkanlık Kupası G2
  8. 21-22 Eylül 2021 TÜRKİYE İstanbul Avrupa 6.Başkanlık Kupasında G2
  9. 17-18 Şubat 2022 Arnavutluk Tiran Avrupa 7.Başkanlık Kupasında G2
  10. 4 eylül 2022 İsveç Stokhlom 1.Avrupa kupası  G2
  11. 1-2 Şubat 2023 TÜRKİYE İstanbul Avrupa 8.Başkanlık Kupası G2
  12. 24/26 Kasım 2023 Avusturya İnsburk 16.Taekwondo Poomsae Avrupa şamp G4
  13. 21-23 Temmuz 2024 Macaristan Miskolc 6.Avrupa Universite Oyunları 

GÖREV YAPTIĞIM ONLİNE ULUSAL VE ULUSLARARASI POOMSAE ŞAMPİYONALARI

  1. 28 Mayıs2020  İzmir GSİM 1.online poomsae 7 hakem 19 erkek 33 bayan 
  2. 18-19 Temmuz 2020 1.Online Ukrayna Düzenlenen Poomsae Şamp
  3. 22-23 Mayıs 2021 İzmir GSİM 2.online poomsae  7 hakem 35 erkek 65 bayan 
  4. 22-23 Ağustos 2020 Ukrayna eleme ve yarı final online
  5. 29-30 Ağustos 2020 Ukrayna final 2.  online
  6. 31 Ekim-1 Kasım 2020 Almanya 1.Int.Schwarzwald Open Online poomsae 
  7. 13-14 Şubat 2021 Danimarka 3.Lentstaekwondo Open Online poomsae   Eleme
  8. 20-21 Şubat 2021 Danimarka 3.Lentstaekwondo Open Online poomsae  Y.final
  9. 20 Mart 2021 Almanya 2.Int.Schwarzwald Open Online poomsae 
  10. 01-02 Mayıs 2021 Danimarka 4.Lentstaekwondo Open Online poomsae Eleme
  11. 08 Mayıs 2021 Danimarka 4.Lentstaekwondo Open Online poomsae Y.Final
  12. 22-23 Mayıs 2021 İzmir Taekwondo il temsilcilğin organize ettiği ege bölgesi online poomsae 
  13. 15 Agustos 2022 ChangMoowKan Hindistan 3.Indıa online poomsae 
  14. 23-24 Temmuz 2022 Güney Kore Muju G2  Online Poomsae Challenge 2 .Eleme 1
  15. 8-11 Agustos 2022 Güney Kore Muju G2  Online Poomsae Challenge 2 Yarı Final 2
  16. 22-24 Agustos 2022 Güney Kore Muju G2  Online Poomsae Challenge 2 Final
  17. 07-11 Ekim 2022 Güney Kore G2 2022  ONLINE MASTERSHIPS poomsae 
  18. 15-16 Ekim 2022  Avusturya 2.International Online Poomsae 
  19. 25 ocak 2024 ChangMoowKan Hindistan  4.Indıa Online poomsae 

BULUNDUĞUM ULUSLARARASI WT VE KUKKİWON

ANTRENÖR VE HAKEM SEMİNER 

  1. 2008-2009 -2010-2012 Almanya  Berlin Open turnuvasına Foça Belediyesi adına antrenör 
  2. 30 Haziran 2012 Sırbistan Belgrad 17.Uluslararası Poomsae Hakemlik kurs 
  3. 10-14 Mart 2012 İspanya nın  Valencia Milli Takım Antrenör
  4. 15-21 Temmuz 2013 Güney Kore nin Seul 28.INSTRUCTOR Master Ustalık Kurs
  5. 7-8 Eylül 2013 Karadağ Bar/ Montenegro Balkan Taekwondo Milli Takım Antrenör
  6. 8/9 Şubat 2014 İsveç Trelleborg OPEN   Milli Takım Antrenör
  7. 28 Ekim 2 Kasım 2015 İtalya Brindisi  35.INSTRUCTOR Master  Ustalık Kurs
  8. 5/8 Ocak 2017 Fransa  Paris 30.Uluslararası Poomsae hakem Seminer
  9. 22/25 Kasım 2018 Ukrayna Zaporijya  Poomsae Teknik Seminer verdim.
  10. 10 Mart 2023 Dünya Taekwondo Self Defans Federasyon Başkanı GM CHANG MİN CHOİ Tarafından  Türkiye Temsilcisi ve Başkanı olarak atandım. 

İZMİR TAEKWONDO İL TEMSİLCİLĞİ SÜRESİ İÇİNDE YAPTIĞIM ORGANİZASYONLAR

  1. 10-11 EYLÜL 2022 İZMİR TAEKWONDO YILDIZLAR İL BİRİNCİLĞİ -Akıncılar
  2. 01-02 EKİM 2022 İZMİR TAEKWONDO POOMSAE İL BİRİNCİLĞİ -Afetevleri  
  3. 22/23 EKİM 2022 İZMİR TAEKWONDO GENÇLER İL BİRİNCİLĞİ -Çiğli Beld
  4. 12/13 KASIM 2022 İZMİR MİNİK KULÜPLER İL BİRİNCİLİĞİ-Bayraklı Beld 
  5. 3/4 ARALIK 2022 İZMİR 2.İLLER ARASI POOMSAE MÜSABAKASI-Afetevleri 
  6. 24/25 ARALIK 2022 SİYAH KEMER DAN SINAVI. Akıncılar Gençlik Merkezi
  7. 3/6 OCAK 2023 Milli Eğitim Liseler İl Birincilği Gençler Kyoruği-Poomsae
  8. 17/20 OCAK 2023 Milli Eğitim Orta Okul İl Birincilği yıldız Kyoruği
  9. 28/29 OCAK 2023 Enver Güler Ümitler il birincilği Buca Afetevleri
  10. 18/19 Mart 2023 Çanakkale şehitleri Yıldızlar il Birinciliği Buca Afetevleri
  11. 1-2 Nisan 2023  Poomsae il Birinciliği Yasin börü gençlik merkezi
  12. 3/5  Nisan 2023 Milli Eğitim Orta Okul küçükler İl Birincilği yıldız Kyoruği
  13. 15/16 nisan 2023 Minikler izmir il birinciliği bayraklı İzmir 
  14. 6/9 Mayıs 2023 MEB Küçükler yarı final Buca İzmir
  15. 3/4 Haziran 2023 Gençler  İl Seçme Müsabakası Afetevleri
  16. 3/4/5 Temmuz 2023 Ana Lig Anadolu Yıldızları İl Seçme 
  17. 28/29 Temmuz 2023 3.İLLER ARASI POOMSAE Müsabakası
  18. 22/23 Agustos 2023 Ümitlerler İl Seçme Müsabakası Gaziemir
  19. 24/27 Agustos 2023 Miniklerler İl Seçme Müsabakası Gaziemir
  20. 14/15 Ekim 2023 Dünya kız Çocukları günü Yıldız Genç Bayan il Müsabakası Bayraklı
  21. 4/5 Kasım 2023 Cumhuriyet Bayramı haftası Ümitler il Müsabakası Gaziemir Sarnıç
  22. 19/21 Aralık 2023 Okul sporları Genç liseler il Müsabakası Buca Afeteveleri 
  23. 23/24 Aralık 2023 Siyah Kemer Dan Sınavı Bayraklı Beld Spor salonu
  24. 21/23 ŞUBAT 2024 Okulsporları Yıldızlar il seçmesi Afetevleri Spor salonu
  25. 20/21 NİSAN 2024 Yıldızlar il Birinciliği Çiğli İlçe Kapalı spor salonu
  26. 9/10 MAYIS 2024 YarımadaTaekwondo Oyunları Çeşme
  27. 28/31 MAYIS 2024 Küçükler Meb il Birincilği
  28. 4/7 HAZİRAN 2024 Minikler Meb il Birinciliği
  29. 29/30 HAZİRAN 2024 Minikler İl Birinciliği 
  30. 27-28 TEMMUZ 2024 4.İllerarası poomsae şamp

GENÇ SPORCULAR YETİŞTİRMEK ÜZERE ONLARA  DESTEK VERMEK İSTEMEZMİSİNİZ. ŞANLI TÜRK BAYRAGIMIZI GÖKYÜZÜNDE DALGALANIRKEN SPORCULARIMIZIN ÜZERİNDE SİZİN  FİRMANIZIN ADI BULUNSUN,TÜRKİYEDE VE DÜNYADA TANINMAK TÜRK SPORUNA BİR KATKINIZ OLSUN.

TAEKWONDO BİR HAYAT VE YAŞAM BİÇİMİDİR.

http://recepbaskan.com/galeri/11/28-th-foreigner-s-taekwondo-master-training-course